فروشگاه کلخنُگ به زودی ساعتهای برند کاسیو را با بهترین قیمت ارائه خواد داد.  

رهگیری سفارش

کد امنیتی

برچسب ها

آخرین خبرها

برند کاسیو

کاسیو (به ژاپنی: カシオ計算機株式会社) شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع ماشین‌حساب، ساعت مچی و ساعت اتمی، دوربین فیلم‌برداری و دیجیتال، پرینتر، تلفن همراه، لپ‌تاپ، انواع آلات موسیقی و سازهای کلیدی فعالیت می‌نماید.شرکت کاسیو در سال ۱۹۴۶ توسط مهندس ژاپنی؛ تادائو کاشیو در شهر توکیو بنیان‌گذاری شد.امروزه دفتر مرکزی این شرکت در شیبویا، توکیو، ژاپن قرار دارد.

        

ساختمان مرکزی کاسیو، در شیبویا، توکیو

تادائو کاشیو، (Tadao Kashioمتولد 1917 در ژاپن است. او یک مهندس ژاپنی، مخترع و موسس شرکت کاسیو میباشد. که رئیس کمپانی Casio Computer Co.، Ltd. بود. شرکت Tadao Kashio به عنوان یکی از رقبای اصلی در صنعت الکترونیک، ساعتهای الکترونیکی و رایانه های شخصی تبدیل شد و یکی از رهبران جهانی در بازار باقی مانده است. تادائو در ژاپن به عنوان پسر دوم از پدر Shigeru Kashio و مادر Kiyono Kashio متولد شد. Tadao Kashio سه برادر Kazuo، Toshio و Yukio داشت. تا سال 1923، پدر و مادر Tadao در روستا کشت مزارع برنج زندگی می کردند. در سپتامبر 1923، پس از زلزله بزرگ کانتو، که توکیو را ویران کرد و بیش از 100،000 نفر را کشت، به دعوت یک عموی به شهر رفت.او هر روز برای رفتن به محل کار راهپیمایی و از کار حرکت می کند و حدود پنج ساعت برای این رفت و آمد صرف می کرد. در سال 1929، او از سطح پایین تر از ابتدایی در مدرسه فارغ التحصیل شد. در سال 1931، او از سطح بالاتری فارغ التحصیل شد.

در آوریل 1946، تادو کاشیو با برادران خود شرکت Kashio Seisakujo (شرکت کامپیوتری کاسیو) را تاسیس کرد.

اولین محصول اصلی کاشیو، لوله یوبیوا، یک انگشت است که یک سیگار را نگه می دارد،و اجازه می دهد که مصرف کنندگان سیگار را به نوک خود بسوزانند،در حالی که دست ها را از دست میدهند.ژاپن بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم فقیر بود، بنابراین سیگار ها ارزشمند بودند و اختراع موفق بود.

پیشین رایانه های اداری در Casio TUC اعلام شد (در سال 1961 اعلام شد). این یک دستگاه تولید خودکار سند بود که برنامه های رایگان از صفحات گسترده را در ارتباط با یک رایانه ی رله و ماشین تحریر پیکربندی را فعال کرد.
این ماشین تحریر توسط توشیبا ساخته شده و توسط توشیبا (T)، Uchida Yoko (U) و کاسیو (C) فروخته شده است، بنابراین آن را TUC نامیده می شود. قیمت 965،000 ¥ بود.
یکی دیگر از نوآوری های متمایز استفاده از یک صفحه نمایش تنها به جای سه صفحه نمایش (یکی برای هر استدلال و دیگریبرای پاسخ) استفاده شده در سایر ماشین حساب ها بود.شرکت Casio Computer Ltd.، در ماه ژوئن 1957 تشکیل شد. در آن سال، Casio مدل 14-A را عرضه کرد، که برای 485،000 ین فروخته شد، اولین ماشین حساب جامع الکتریکی جهان که بر اساس تکنولوژی رله است.

در ماه اوت سال 1972، اولین ماشین حساب شخصی در جهان با برچسب قیمت از ¥ 12،800 (231.60 $ پول امروز). به منظور فروش آن، Casio Computer کمپین تبلیغاتی تلویزیونی قدرتمند را راه اندازی کرد. این امر به جذب توجه خریداران بالقوه کمک کرد. به زودی، کاسیو مینی در بازار جهانی قرار گرفت و ماشین حساب ها بخشی از زندگی روزمره بود. پس از ده ماه پس از انتشار محصول Casio Computer یک میلیون دستگاه را فروخت.

در سال 1974 کاسیو اولین ساعت مچی دیجیتال خود را با صفحه نمایش تاریخ، سال و روز به بازار عرضه کرد.

اولین ساعت G-SHOCK کاسیو، مدل 5000C-DW بود.

شرکت کاسیو در سال 1983 توانست اولین مدل G-Shock که ساعت هایی با قابلیت  بر ضد ضربه بودن را بسازد. آزمایشات خاص مانندلرزش، سقوط آزاد و مقاومت در برابر آب روی این ساعت ها انجام شد. امروزه این ساعت ها در ورزش، صنایع نظامی و علمی طرفداران بسیاری زیادی دارد.

ساعتهای هوشمند کاسیو

 

WSD-F2-RG

هیچ محتوایی موجود نیست