فروشگاه کلخنُگ به زودی ساعتهای برند کاسیو را با بهترین قیمت ارائه خواد داد.  

رهگیری سفارش

کد امنیتی

برچسب ها

آخرین خبرها

برند سیتی زن

این شرکت در سال 1930 توسط سرمایه گذاران ژاپنی و سوئیس تاسیس شد. درسال 1918 تحت عنوان انستیتو تحقیقاتی SHOKOSHA تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان سازنده ماشین آلات و ابزارهای برش و همچنین با نام ساعت های سیتیزن شناخته میشود. تنها 40 درصد از فعالیتهای این شرکت به ساخت ساعت اختصاص دارد. امروزه سیتیزن در زمینه های ساعت دیواری، فریم های عینک،جواهرات و محصولات مراقبت از سلامت نیز با کیفیت و با تکنولوژی برتر در حال فعالیت میباشد. شعبهٔ مرکزی آن در توکیو ژاپن قرار دارد. این شرکت بزرگ ژاپنی توانسته طی سال های گذشته محصولات با کیفیتی را راهی بازار های جهانی بکند، اما امروزه به دلایلی همچون مالیات زیاد و کمبود مکان در ژاپن محصولات این شرکت در کشوری دیگری تولید و روانه بازار میگردد .

ساختمان سیتی زن در توکیوی ژاپن

نام تجاری این شرکت یعنی سیتیزن، از نام ساعت های جیبی که این شرکت در سال 1924 موفق به تولید آن شده بود ، گرفته شده است. این کمپانی یکی از بزرگترین تولید کننده های ساعت در دنیا میباشد.

ساعت های اکو درایو سیتیزن از باتری دارای قابلیت شارژ مجدد خورشیدی استفاده می کنند که این باطری در زیر صفحه این ساعت نهفته شده است. در بعضی از مدل های نادر این نوع ساعت، در کنار این باطری، موتور کوراتز، اتوماتیک نیز به عنوان مکمل استفاده شده است.

در بعضی از مدل های اولیه ساعت اکو درایو، از الکتریسته ایجاد شده توسط اصطکاک بند ساعت و دست برای تولید انژی موردنیاز ساعت استفاده میشد اما بعد ها به خاطر مسائل ایمنی، این نوع ساعت دچار توقف تولید شد.

یک نوع دیگر از ساعت های اکو درایو مدل حرارتی آن بود که از اختلاف دمای بدن انسان و محیط برای شارژ باطری ساعت استفاده می شد. با این حال تنها مدلی که سیتیزن بعد ها از آن به عنوان ساعت های اکو درایو نام میبرد مدلی بود که صرف به واسطه نور محیط شارژ می شد.

ویزگی های مشابهی که ابتدا به وسیله سیتیزن در ساعت های اکو درایو معرف شد، بعد ها توسط شرکت هایی همچون شرکت سازنده کاسیو و جانگان توسعه پیدا کرد. موتور تمام ساعت های اکو رایو در ژاپن تولید میشود اما بدنه و یا بند آن ممکن است درچین تولید گردند.

بعضی از ساعت های این شرکت، مانند Skywalk A-T از ویژگی کنترل رادیویی بهره مندند. این ساعت به وسیله ساعت های رادیویی و با توجه به موقعیت مکانی به فرکانس صحیح رادیو متصل شده و تنظیم می گردد.

این قابلیت در کشورهای ژاپن، قاره آمریکا و اروپا وجود دارد. این ساعت قابلیت نمایش دو زمان به صورت زمان محلی و زمان مکانی که به انجا سفره کرده اید را دارد. با توجه به قابلیت تشخیص مکان زمان دوم به صورت اتوماتیک تعیین میگردد.

بعضی از ساعتهای اتوماتیک این نسل از سیتیزن دارای قابلیت اکودرایو نیز هستند، به این معنی که به باتری نیاز ندارند و به صورت اصطلاحاٌ نبضی شارژ می گردند.

1975 : دقیقترین ساعت دنیا

1976: اولین ساعت خورشیدی

1978: باریکترین ساعت مچی دنیا با ضخامت کمتر از 1 سانتیمتر

1980: کوچکترین موتور ساعت دنیا با ابعاد 9 در 7 در 2 میلیمتر

1983: اولین ساعت مجهز به دماسنج و ضدآب تا عمق 100 متری

1983: اولین ساعت مخصوص شیرجه با عمق سنج الکترونیکی

1987: استفاده از مواد با فناوری بالا مانند تیتانیوم

1989: اولین ساعت کوهنوردی دارای فشارسنج و ارتفاع سنج

1990: اولین ساعت رادیو با قابلیت نمایش چند منطقه زمانی

1994: اولین ساعت شیرچه با سنسور الکترونیکی

1994-1995: معرفی تکنولوژی اکودرایو

1996: عرضه ساعت های اکودرایو رادیودار

1997: تایید فناوری اکودرایو سیتیزن با دقت باورنکردنی +/- 10 ثانیه در سال

1998: تکنولوژی اکودرایو دو (Eco-drive Duo) از سیتیزن که انقلابی در موتورهای ترکیبی ساعت (اکودرایو+اتوماتیک) بود و ارائه اولین ساعت های حرفه ای نوری مخصوص شیرجه با نام Citizen Promaster Aqualand Eco-Drive Chronograph
1999: معرفی نوآورانه مدل Eco-drive Thermo  که با اختلاف دمای بین پشت ساعت که با مچ دست گرم می شود با دمای محیط شارژ می شود.
2000: معرفی مدل Eco-drive Vitro که از فوتوسلهای توسعه یافته تقریبا غیر قابل تشخیصی در صفحه ساعت بهره می گیرد که امکان طراحی جدیدی را برای سیتیزن فراهم کرده است.

Satellite Wave GPS – تنظیم زمان ماهواره ای

از ابتدا تمامی شرکت ها و برند های دنیا در تلاش بوده اند که ساعت هایی را روانه ی بازار کنند که از بالاترین دقت برخوردار باشند. اینکه زمان ساعت درست باشد، احتمالا برای مشتریان از بالاترین اهمیت برخوردار است. در سال 2011 میلادی شرکت سیتیزن از محصول جدید شرکت خودش که به فناوری Satellite Wave GPS مجهز بود پرده برداری کرد. البته قبل از این فناوری، برای تنظیم بودن ساعت های خودش از فناوری Radio-Controlled Technology استفاده میکرد.

مزیت و برتری ساعت های جدید شرکت سیتیزن که دارای GPS های ماهواره ای است، دقت بالاتر، فناوری بروز تر نسبت به نسل گذشته می باشد.

کمپانی سیتیزن در تولید کالاهای دیگر همچون، ماشین حساب و وسایل الکترونیکی کوچک نیز فعال است. همچنین تلویزیون‌های کوچک و پرینترهای کامپیوتری نیز از جمله محصولات این شرکت هستند.

ویرایش

هیچ محتوایی موجود نیست